Archiwum 2011

 

 

 

W 2012 roku nasze Stowarzyszenie obchodzić będzie dziesięciolecie swego istnienia. W związku z tym planujemy rozszerzenie zasięgu działalności statutowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zależy na popularyzacji wiedzy na temat chorału, muzyki tradycyjnej i liturgii do wstąpienia w szeregi naszych członków. 

Tutaj znajduje się statut >>>     a tutaj deklaracja członkowska >>> . 

Wypełnioną deklarację należy odesłać na adres Stowarzyszenia lub przekazać osobiście któremukolwiek z członków Zarządu Stowarzyszenia. 

W każdy poniedziałek o godz. 18.30 do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni w zakrystii Kościoła Uniwersyteckiego we Wrocławiu

Tu znajdują się teksty pieśni:

 

 

 

* * *

 

 

 

Z wielkim smutkiem odebraliśmy wiadomość o tragicznej śmierci ks. profesora Piotra Niteckiego, proboszcza Kościoła Uniwersyteckiego we Wrocławiu. Dzięki księdzu Piotrowi nasi kantorzy mogli spotykać się na śpiewaniu pieśni, a także w każdy czwartek odprawiać łacińskie nieszpory. 

Wspólnie z całą parafią pożegnaliśmy ks. Proboszcza.  Kantorzy Scholi Śpiewu Tradycyjnego pod kierunkiem Konrada Zagajewskiego poprowadzili śpiew pieśni podczas czuwania przy zmarłym w środę 21 grudnia 2012 roku o godz. 21:00 w Kościele Uniwersyteckim. 

Szczegóły uroczystości pogrzebowych znajdują się tutaj >>>

 

Requiescat  in pace.

 

 

 

W czwartek 8 grudnia br. o godz. 18:30 w kościele Ojców Bonifratrów przy ul Traugutta we Wrocławiu zaśpiewaliśmy Mszę w klasycznym rycie rzymskim. Mszę celebrował ks. Grzegorz Śniadoch IBP

W ten sposób uczciliśmy święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy oprócz łacińskiego Ordinarium i propriów wykonaliśmy zapomniane już nierzadko polskie pieśni adwentowe.

 

Dziękujemy za wspólne spiewanie!

 

 

 

 

 

Zespół Bornus Consort obchodzi 30-lecie swego istnienia. Z tej okazji 26 listopada 2011 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się uroczysty koncert. Organizatorem jubileuszu był warszawski Instytut Muzyki i Tańca >>>.

Serdecznie zapraszamy. 

 

Szczegóły koncertu >>>

 

 

 

 

 

Kolejny raz kantorzy naszego Stowarzyszenia wzięli udział w Festiwalu "Pieśń naszych korzeni" w Jarosławiu. 

Prowadzili codzienne liturgie festiwalowe.

Szczegółowy program festiwalu jest tutaj >>>

 

 

 

 

 

W niedzielę 31 lipca 2011 roku Schola Gregoriana Silesiensis po raz kolejny zaśpiewała na festiwalu Kolory Polski organizowanym przez Filharmonię Łódzką. Tym razem sześciu naszych kantorów wykonało koncert wspólnie z Orkiestrą Czasów Zarazy. W programie znalazł się chorał pokutny i błagalny wg kancjonałów Andrzeja Piotrkowczyka z przełomu XVI i XVII wieku. Orkiestra Czasów Zarazy zagrała Tańce polske G. F. Telemanna. Oba zespoły wspólnie wykonały Kantatę Eia Volboriensis Civitas napisaną przez Macieja Kazińskiego specjalnie na uświetnienie obchodów odzyskania praw miejsckich przez Wolbórz. Szczegóły na stronie festiwalu >>>

 

 

Zapraszamy do posłuchania fragmentów koncertu:

 

  Początek Lamentacji Jeremiasza 

  Lamentacje Jeremiasza 

 Responsorium Ne recorderis peccata mea t. VI 

  Oracja Jeremiasza 

 Ps. 126 Nisi Dominus aedificaverit domum, komp. Maciej Kaziński

  Age, komp. Maciej Kaziński

 

 

Jak co roku celebrowaliśmy Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym roku była wyjątkowa sytuacja, ponieważ wigilia ta wypadła w Uroczystość Bożego Ciała. W związku z tym odprawiliśmy jedynie Matutinum z Laudesami. Tym razem oficjum odprawione zostało w przedsoborowym rycie rzymskim ze śpiewami wg Antyfonarza dominikańskiego. Celebracja rozpoczęła się 23 czerwca 2011 roku o godz. 21:00 w Kościele Ojców Bonifratrów we Wrocławiu, przy ul. Traugutta 57. Całość poprowadził ks. Grzegorz Śniadoch IBP.

Dziękujemy za wspólne czuwanie w uroczystość Patrona Wrocławia.

 

 

 

 

 

 

Nasz partner - Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego świętuje dziesięciolecie swego istnienia. Z tej okazji Schola Gregoriana Silesiensis wykonała uroczysty koncert chorału i średnioweicznej polifonii. W ten sposób zainaugurowaliśmy obchody jubileuszowe. Więcej szczegółów >>> 

Koncert odbył się w czwartek 9 czerwca 2011 r. o godz. 20:00 w Mauzoleum Piastów Śląskich przy pl. Biskupa Nankiera we Wrocławiu.

 

 

 

 

Msza św. w intencji wszystkich pracowników i przyjaciół Zakładu Narodowego im. Ossolińskich  w Dniu Ossolińczyka. Msza z udziałem kantorów Schola Gregoriana Silesiensis odbyła się w piątek 3 czerwca 2011 roku o godz. 9:00 w kościele św. Macieja we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Schola Gregoriana Silesiensis wykonała koncert pasyjny Media vita - pośrodku żywota. W programie koncertu znalazły się łacińskie śpiewy liturgiczne Wielkiego Tygodnia z najstarszych rękopisów dominikańskich i franciszkańskich.

Koncert odbył się we środę 13 kwietnia 2011 r. o godz. 19:00 w kościele św. Marcina  na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyście celebrowaliśmy Święta Ofiarowania Pańskiego.

We wtorek 1 lutego 2011 roku o godz. 17:00 odprawiliśmy I Nieszpory w Kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu.

W środę 2 lutego 2011 roku o godz. 18:30 kantorzy Schola Gregoriana Silesiensis poprowadzili śpiew podczas Mszy w rycie trydenckim w Kościele ojców Bonifratrów przy ul Traugutta we Wrocławiu.

 

 

 

Z radością informujemy, że w kantorzy naszego Stowarzyszenia pod kierownictwem Konrada Zagajewskiego powołali do życia nową scholę o charakterze ściśle liturgicznym. 

Tu znajduje się strona zespołu Schola Cantorum Sancti Ioseph  >>>

 

Archiwum wydarzeń:

-rok 2010

-rok 2009

-rok 2008

-rok 2007

-rok 2006

-rok 2005
-
rok 2004
-
rok 2003
-
rok 2002