Schola Gregoriana Silesiensis kończy w tym roku dwadzieścia lat!

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert jubileuszowy, który odbędzie się w kościele św. Macieja przy ul. Szewskiej we Wrocławiu 14 grudnia br. o godz. 19. Wraz z Chórem Sarmackim zaśpiewamy Missa Rorate G. G. Gorczyckiego i chorał z Graduału piotrkowskiego.

Po koncercie zapraszamy na jubileuszowy toast!

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Wrocław 

 

 

 

 

 

 

Mundi conditor, luminis auctor, sýderum fabricator

22 listopada 2019 roku na zaproaszenie Ks. Prof. Henryka Seweryniaka Schola Gregoriana Silesiensis wzięła udziął w spektaklu Mundi conditor, luminis auctor, syderum fabricator według Pontyfikału Płockiego z XIII w. 

Spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego >>> zawierał fragmenty dramatów liturgicznych zapisanych w Pontyfikale. Wydarzenie miało miejsce w Bazylice Katedralnej w Płocku. Reżyserem spektaklu był Marek Mokrowiecki.


Fot. Waldemar Lawendowski

 

 

 

W dniach 27 i 29 sierpnia 2019 roku dwoma koncertami na Litwie zakończyliśmy projekt "Vivat Rzeczpospolita!" Koncerty przy dużej liczbie słuchaczy odbyły się w kalwińskiej świątyni w Kiejdanach >>> oraz w Kościele św. Jakuba i Filipa u wileńskich dominikanów >>>

Dziękujemy za wsparcie i opiekę Panu Rimantasowi Žirgulisowi, dyrektorowi Muzeum Regionalnego >>> w Kiejdanch, Panu Marcinowi Łapczyńskiemu, dyrektorowi Instytutu Polskiego w Wilnie >>> , Ojcu Jackowi Szpręglewskemu OP oraz Gabiji i Mildzie Adamonyte za opiekę podczas naszego pobytu w Wilnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie projektu Vivat Rzeczpospolita! z programu Patriotyzm Jutra prowadzonego przez Muzeum Historii Polski oraz z Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej w ramach programu Patroni roku i z Fundacji PZU.  Koncerty z programem jubileuszowym odbędą się w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. 

 

Premiera w Bazylice Ojców Dominikanów w Lublinie w poniedziałek 1 lipca 2019 roku o godz. 16:00 >>> 

 

 

 

W czwartek 4 lipca zapraszamy o 19:30 na koncert "królewski" w kościele dominikanów św. Jacka przy ul. Freta w Warszawie >>> 

W poniedziałek 8 lipca o 20:00, w oktawę jubileuszu, na koncert finałowy w dominikańskim kościele św. Wojciecha we Wrocławiu >>>

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!!!

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA!

 

 

 

 

 

Zachęcamy do przeczytania najnowszej recenzji naszej ostatniej płyty:

 

Schola Gregoriana Silesiensis wraz z zaproszonymi kantorami z Warszawy podczas XXV Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku >>> wykonała premierową po 800 latach prezentację Oficjum rymowanego o św. Katarzynie Aleksandryjskiej pochodzącej z XIII-wiecznego Pontyfikału Płockiego.

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie "Schola Gregoriana Silesiensis" jest organizacja pożytku publicznego. Nasze działania, mające na celu popularyzację polskiej muzyki sakralnej, szczególnie zaś źródeł liturgicznego chorału jednogłosowego, opierają się na wsparciu publicznym oraz darowiznach od miłośników muzyki dawnej i tradycji liturgicznej Kościoła. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, zatem prosimy o wsparcie wszystkich naszych P.T. Przyjaciół. Prosimy o przekazywanie 1 procenta podatku PIT na działalność naszego Stowarzyszenia. Wystarczy w zeznaniu PIT za 2018 rok wpisać nasz numer KRS 0000117718.

Toczą się przygotowania do prezentacji Matutinum o św. Katarzynie Aleksandryjskiej pochodzącego z XIII-wiecznego Pontyfikału Płockiego, które będzie prezentowane podczas XXV Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku. W wykonaniu weźmie udział nasza Schola Gregoriana Silesiensis oraz zaproszeni kantorzy z Warszawy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentujemy Akt Unii Lubelskiej (Wikimedia Commons, domena publiczna). Powiększenie i treść dokumentu otworzy się po kliknięciu w obraz

 

 

Zapraszamy do posłuchania audycji o płycie Vivat Rzeczpospolita!>>> wyemitowanej na antenie naszego Patrona - radiowej Dwójki we wtorek 29 stycznia 2019 roku. 

 

 

 

 

 

Najnowsza płyta sarmacka już jest!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

-rok 2019

-rok 2018

-rok 2017

-rok 2016

-rok 2015

-rok 2014

-rok 2013

-rok 2012

-rok 2011

-rok 2010

-rok 2009

-rok 2008

-rok 2007

-rok 2006

-rok 2005
-
rok 2004
-
rok 2003
-
rok 2002